Soňa Hanzlíková (Palánová), Zdeněk Palán, Baru Míčková

Výstava plná pohody. Svá dílka textilní techniky patchworku představí Soňa Hanzlíková (Palánová), dřevěné figury Zdeněk Palán a Baru Míčková (Hanzlíková) představí hračky a obrázky.

Muzeum Podblanicka připravilo pro svou benešovskou pobočku výstavu, která v jedné rodině spojuje již tři generace výtvarníků.  Zdeněk Palán vytváří neotřelé dřevěné plastiky hudebníků, podané osobitým, vysoce pregnantním stylem. Jeho dcera Soňa, provdaná Hanzlíková, absolventka střední umělecko průmyslové školy v Bechyni, se věnuje textilní tvorbě. Hovoříme-li o textilní tvorbě, nelze nezmínit bytové doplňky, ať již se jedná o přehozy a polštáře zhotovené technikou pachtworku, či drobné ozdobné předměty – houbičky, vánoční dekorace a neotřelé módní doplňky. A samozřejmě textilní hračky, mezi nimiž vedle panenek, víl a andílků dominují veselé a půvabné kozy. Baru Míčková, rozená Hanzlíková představuje již třetí generaci výtvarníků v rámci rodiny. Absolvovala střední uměleckou školu textilních řemesel se specializací na ruční tisk a ruční tkaní a vyšší odbornou školu uměleckoprůmyslovou se zaměřením na design hraček a textilních předmětů. Na výstavě prezentuje především svou obrázkovou tvorbu.

Výstava potrvá od  3. 4. – 30. 4. 2019. Otevřeno bude vždy úterý – neděle od 9.00 – 12.00 a od 13.00 – 16.00 hodin.

Výstava bude zahájena 3. 4. v 17 hodin.