Jan Dvořák – obrazy

Od 13. října do 17. listopadu mohou uměnímilovní návštěvníci shlédnout výstavu obrazů malíře , grafika a pedagoga Jana Dvořáka, která je instalovaná ve výstavních sálech Muzea Podblanicka ve vlašimském zámku.

Osobnost Jana Dvořáka nemusíme dlouze představovat. S jeho tvorbou jsme se seznámili již dříve. Od roku 1972 se představil deseti výstavami. Začínaly v hasičské zbrojnici a pak následovaly už výstavy v Muzeu Podblanicka a letošní výstava v pořadí jedenáctá je připravovaná k příležitosti malířova významného životního jubilea.

Jako pedagog působil téměř 40 let na ZUŠ Vlašim a moc ho těšily úspěchy jeho žáků v celostátních i světových soutěžích. Řada jeho studentů získané znalosti uplatňuje v profesním životě.

Jan Dvořák se narodil 18. prosince 1942 v Táboře a léta dětství a mládí prožil v Mladé Vožici. Studoval Pedagogický institut v Brandýse nad Labem a Pedagogickou fakultu UK v Praze.

Jeho díla jsou zastoupena v mnoha galeriích a soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Od roku 1971 byl členem SVVU, dnes Unie výtvarných umělců. V roce 1990 se stal členem sdružení Kollegium 90 se sídlem v Hamburku. V témže roce spolu s manželkou Ludmilou založil uměleckou galerii Karlov v Benešově. Do roku 2020 uspořádal 115 samostatných výstav v České republice a v zahraničí.

Jan Dvořák obrazy

Poslední akce a výstavy

Bronzové nálezy

Publikováno 20. 9. 2022

Bronzové artefakty z Benešovska

Více