PŘEDSTAVUJEME SPOLEK PRAŽSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ

Na výstavě budou zastoupená díla 30 umělců.

Spolek pražských výtvarných umělců vznikl po rozpadu Svazu českých výtvarných umělců a Českého fondu výtvarného umění.
V těchto organizacích byla registrována většina profesionálních výtvarníků.
Nejprve vzniklo Sdružení pražských malířů a nedávno, po transformaci se rozšířily stanovy a sdružení bylo nazváno ,,Spolkem pražských výtvarných umělců“
Smyslem jeho činnosti je sdružovat a vystavovat demokraticky výtvarníky různých názorů a výtvarného cítění.
Jediný požadavek je vysoká profesionalita.Přibližně před deseti roky začal spolek na své výstavy zvát sochaře, čímž se jeho expozice staly divácky ještě zajímavější.
Přehled tvorby našich členů též reprezentuje publikace, která vyšla k výročí založení spolku a bude též součástí naší výstavy s možností si ji zakoupit.
Spolek často pořádá výstavy na různá témata, kupříkladu výstavu Portrét, Mystérium či Andělé a démoni.
Současná výstava ve Vlašimském zámku proběhne formou salónu, takže každý výtvarník zde vystaví dílo, které si sám vybral.
Zámecké prostory vždy zdobila umělecká díla a tak se obrazy na chvíli vracejí na místa, která jim byla historicky předurčená.
Přeji všem divákům, aby se odpoutali od starostí, které na ně v poslední době
dolehly, přenesli se do jiného světa, světa umění a nechali na sebe působit naše obrazy a sochy.

Marie Preclíková (předsedkyně SPVU)

Katalog SPVU Vlašim

Logo SPVU