Ta umí to a ten zas tohle

Na letní sezónu ve vlašimském zámku Muzeum Podblanicka připravilo výstavu Ta umí to a ten zas tohle, kde se představí 15 autorů se svými řemeslnými výrobky. Jedná se o zhotovení z nejrůznějších materiálů jako sklo, kov, dřevo, kůže, hlína a další. Také si tvůrci vybrali pro jeden svůj výrobek společné téma hory Blaník a blanických rytířů. Aby celá výstava byla hlavně hravou, jsou pro rodiče s dětmi připravena zajímavá hrací stanoviště. Součástí výstavy bude Blanická pátrací hra. Rodiny a zájemci obdrží v pokladně ke vstupence hrací kartičku a podle návodu budou zakreslovat symboly. Za vyluštěnou tajenku získají odměnu ve formě klíčenky a razítek. Celá hra bude také propojena s prohlídkou rozhledny Na Velkém Blaníku.

Výstava Ta umí to a ten zas tohle