Středočeské kulturní léto 2024

Plánované akce v Muzeu Podblanicka na rok 2024 na nádvoří zámku ve Vlašimi v rámci Středočeského kulturního léta 2024

Změna programu vyhrazena.

Předprodej: Muzeum Podblanicka, Zámek 1, 258 01 Vlašim, www.muzeumpodblanicka.cz

5. 6. středa v 19 hodin koncert POP nebo OPERA

Unikátní pěvecký projekt spojující dva hudební žánry s názvem POP nebo OPERA, na kterém vystoupí muzikálová legenda Daniel Hůlka a tenorista s nezaměnitelným hlasem Jakub Pustina za klavírního doprovodu Marty Vaškové. Daniel Hůlka, který původně vystudoval operní zpěv se teď po téměř 30 letech ohromující muzikálové kariéry vrací do operního repertoáru. Program koncertu je poutavým průřezem árií a duetů od opery k muzikálu, který je moderován průvodním slovem Jakuba Pustiny. Jakub Pustina, tenorista s mohutným a strhujícím hlasem patří k nejvýraznějším pěvcům současnosti.  

Program: Dracula, Bídníci, Noc na Karlštejně, Rusalka, Prodaná nevěsta, Carmen a další.      Vstupné plné 300 Kč, dítě, student 150 Kč.  

27. 6. čtvrtek v 19 hodin koncert Marika Singers 

Vokální skupina Marika Singers byla založena v roce 2007. Pod vedením Mariky Divišové (dirigentce, hlavě a srdci skupiny) se podařilo dát dohromady cca 20 amatérských zpěváků, k nimž později přibylo i několik hudebníků. Tato profesně nesourodá parta dokáže svým nadšením okouzlit a zaujmout natolik, že jejich koncerty bývají vyprodané a nikdo se na nich nenudí. Efektní střídání a prolínání sólových a sborových partů, struktura skladeb i jejich interpretace, je jenom důkazem, že nadšení amatéři jsou pod skvělým vedením schopni podávat profesionální výkony. Žánrová pestrost, vynikající přednes, skvělý hudební doprovod, efektní střídání sborových a sólových partů proložené vystoupením pánského i dámského kvinteta, … to jsou vystoupení, která vás pohltí svojí energií, kde všichni zpívají a hrají jako o život a kde dirigentka více tančí, nežli diriguje. Repertoár unikátní a velmi nevšední, neboť vedle sebe můžete slyšet skladby duchovní i světské, písně lidové i muzikálové, gospely i popovou a rockovou klasiku. Kromě koncertních podií v ČR a v zahraničí je lze slyšet i v pořadech České televize, Českého rozhlasu, TV Noe.  

Vstupné plné 300 Kč, dítě, student 150 Kč.         

16. 8. pátek v 19 hodin divadelní představení Jistě, pane premiére!

Kdyby to nebylo tak k smíchu, bylo by to spíš k pláči. Břitká komedie o tom, jak se dělá velká politika. Nejen v Británii. Nezadržitelný proud hlášek a salvy smíchu v nejúspěšnější britské komedii posledního desetiletí! V produkci Divadla Bez zábradlí.

Napsali: Antony Jay, Jonathan Lynn

Režie: Karel Heřmánek a Michal Pavlík

Hrají: Dana Morávková, Josef Carda, Karel Heřmánek, Karel Heřmánek ml., Petr Pospíchal, Václav Rašilov

Vstupné plné 300 Kč, dítě, student 150 Kč

Poslední akce a výstavy

Krásný svět operet a muzikálů

Publikováno 20. 5. 2024

Krásný svět operet a muzikálů

Více